איך לבחור מקום לינה לטיול המשפחתי?

בין אם אתם מעוניינים לצפות בכוכבים נופלים במדבר' ולבקר במצפה רמון או לעשות טיול מים בצפון ומחפשים מקום לינה בגליל התחתון אתם עדיין צריכים לבחון את אותם הדברים העת בחירת מקום לינה מתאים לכם ולמשפחתכם.

מה מטרת הטיול?

קמפינג צשפחות דרך העץאם אתם מעוניינים בטיול של פינוק "בטן-גב", אז התמקדו בתשתיות שמציע מלון או צימר אותו תבחרו. קראו ביקורות, והתמקדו בשאלות הנוגעות לגודל הבריכה, רמת חדר הכושר או גודל החצר ורמת פרטיותה, ואף נוחות המיטה. בחופשה מסוג זה אתם רוצים לבלות את רב שעות היום במתחם אותו תבחרו לחופשתכם, ואך החדר הספציפי אותו תבחרו, לכן חשוב מאוד לבדוק את גודל החדר וכמות אורחים מקסימלית שניתן לארח בחדר זה או אחר.

אם אתם מעוניינים בעיקר בטיול שיכלול טיולי טבע, ביקור ביקבים או מוזאונים או פארקים, ומקום הלינה צריך לספק צורך בסיסי של שהות קצרה ללינה בלבד, בדקו בעיקר את מיקום מתחם האירוח שלכם בהתאם לאטרקציות השונות בהן תרצו לבקר עם כל המשפחה, ואת נוחות ההגעה ממקום הלינה אליהן.

 

קמפינג למשפחות או מלון?

בישראל יש לא מעט אתרי קמפינג למשפחות בצפון ודרום. בכולם תמצאו חיבור לחשמל, מים זורמים, מקלחות ושירותים, פינות מנגל ועוד. אך קמפינג לא מתאים לכל משפחה. אם זו הפעם הראשונה בה החלטתם לישון בחיק הטבע, קמפינג יכול להיות עבורכם מעט מאתגר, וחשוב מאוד לתאם ציפיות עם כל אחד מבני הבית. החיסרון העיקרי של הקמפינג בעיני רבים הוא חוסר הפרטיות והמרחב האישי של כל אחד מבני הבית, בין אם מדובר בלינה משותפת ולעתים קרובות די צפופה, ובין אם מדובר במרחק קטן יחסית בניכם לבין השכנים לקמפינג, במיוחד בתקופות העמוסות של הקיץ או החגים. אך היתרון המשמעותי שיכול להציע הקמפינג המשפחתי, היא העלות הנמוכה משמעותית, לעומת לינת של בני המשפחה במלון.

לינה במלון, בין אם מדובר במלון יוקרה או מלון מטיילים, נראית מעיני משפחות רבות כאפשרות נוחה יותר מאשר לינה תחת כיפת השמיים, אבל גם כאן מתעוררות כמה בעיות בלתי צפויות, כשמדובר בטיול עם כל המשפחה. לצעירנו רק מעט מלונות מציעים חדרי אירוח המסוגלים להכיל משפחה עם 2-3 ילדים. בחיפוש אחר מלון מתאים, אתם תגלו בחירה די מצומצמת של חדרי משפחה. לא כל הורה יהיה מוכן להעביר ילדים מתחת לגיל 10-12 לחדר נפרד, ללא דלת מקשרת, במלון.

בגלל הסיבות שציינתי כאן, רובינו מתחילים את תכנון הטיול המשפחתי, דווקא מחיפוש מקום לינה, ורק אחר כך בונים תוכנית ולו"ז מדויק יותר. אנחנו ממליצים בכל זאת לתת לילדים לחוות את חווית הקמפינג לפחות פעם אחת, ולהחליט האם אפשרות לינה זו מתאימה למשפחתכם.