חופשה בארץ – אפשרויות לינה בנופש בארץ

אם אתם מתכננים חופשה משפחתית בחודשי הקיץ אתם ככל הנראה מוצפים באפשרויות שונות לסוגי לינה. למרות שארצנו די קטנטונת, אפשר למצוא בה גם מלונות יוקרה באזור ים המלח או אילת, מלון דירות עם יחידות דיור מתאימות למשפחות בנתניה, תל אביב או אילת, קמפינג למרגלות הנחלים בצפון וגם גלאמפינג בו תוכלו להנות מלינה בחיק הטבע, אבל בתנאי שטח מפוארים יותר, ברמת בית מלון איכותי. בואו לא נשכח גם משלל הצימרים, שהפכו לתעשייה שלמה, במיוחד בצפון הארץ.

כמו שאתם רואים האפשרויות מרובות, אך מה מתאים למשפחה שלכם?

קמפינג משפחתי

אפשרות מתאימה במיוחד עבור משפחות אוהבות טבע, אשר לא רודפות אחרי אטרקציות שאפשר לעשות באזור. אם אתם רוצים לבלות את היום בטבע, בפעילות רגועה עם המשפחה, ולסיים את הערב עם מדורה כיפית, קמפינג היא אפשרות מצוינת בשבילכם. יתרון נוסף של הקמפינג היא עלותו הנמוכה יחסית לעלות בית מלון או גלאמפינג, במיוחד אם מדובר במשפחה גדולה.

מלון דירות

מלון דירות זו אפשרות מצוינת לנופש אורבני עבור משפחה גדולה, אשר לא מעוניינת או לא יכולה ללון בחדרי מלון נפרדים בגלל גילם של הילדים. הלינה במלון דירות יקרה יותר מלינה בקמפינג, אך עדיין לרוב זולה יותר ממלון רגיל. כמו כן, רבים ממלונות דירות מאובזרים במטבחון, שזה אפשרות מאוד נוחה, כאשר אתם יוצאים לנופש עם ילדים קטנים. לא תמיד קל למצוא תפריט מתאים לילדים קטנים במסעדות, ועלות הנופש עולה, אם אתם מוסיפים אליה גם את עלות הארוחות במסעדות.

 

בית מלון או גלאמפינג

חלק מהגלאמפינגים בישראל, לא פחות טובים ממלונות 4 או 5 כוכבים, ולכן החלטנו לשייך אותם לאותה הקטגוריה. אך למרות התנאים הטובים, גלאמפינג לא תמיד נותן את אותה הפרטיות כמו שהייתם מקבלים בבית מלון. למרות האוהל המפואר, ואף הג'קוזי שתוכלו למצוא בחלק מהגלאמפינגים, זה לא המקום בו תוכלו ליהנות מאמבט קצף מפנק או מספא ברמת המלונות של ים המלח. המחיר של גלאמפינג הינו זהה למחיר חדר במלון ברמה גבוהה, דהיינו נופש לא זול, אך רמת השירות עלולה יותר נמוכה מאשר בבית מלון. אם אתם לא יוצאים לנופש עם כל המשפחה, ובא לכם להתפנק עם בן או בת הזוג שלכם, בהחלט לכו על מלון או לינה בגלאמפינג.

 

לינה בצימרים

מכיוון שאין סטנדרטים אחידים לצימרים בישראל, יש מגוון רמות של צימרים ברחבי הארץ. חלקם צימרים פשוטים, הממוקמים ביחידות דיור של בתים פרטיים ברחבי המושבים והישובים ברחבי הארץ, ויש צימרים מפוארים יותר, המאובזרים בג'קוזי, מטבח חוץ ועוד. טווח המחירים גם כן רחב מאוד, אך גם ה"צימרים הפשוטים" אינם זולים כמו הקמפינג. היתרון שהם מציעים הוא במקלחת ושירותים נוחים יותר מאשר מציעים רב מתחמי הקמפינג. על מנת לבחור נכון צימר שיתאים לצרכים שלכם, אתם חייבים לחשוב על מה חשוב לכם בנופש המשפחתי, הנוחות והפינוק, עליו אתם מוכנים לשלם, או תנאים בסיסיים המתאימים ללינה נוחה אחרי יום ארוך של טיולים בטבע.
במיוחד כשמדובר בצימרים, חשוב מאוד לקרוא ביקורות, כי התמונות שמוצגות לצערנו לא תמיד תואמות את המציאות.

 

עונת הקיץ היא עונה די עמוסה כשמדובר בהזמנת נופש בארץ. אפילו החום של יולי-אוגוסט לא עוצר את הישראלים מנופש בישראל. עשו שיעורי בית מבעוד מועד ובחרו לינה מתאימה לנופש המשפחתי שלכם לפחות כמה שבועות מראש.