העיר צפת, הנמצאת במרקח נסיעה קצרה מחאן "דרך העץ", היא אולי לא היעד המועדף על רבים מתושבי המרכז, כי אצל רבים העיר הזו מצטיירת כעיר חרדית שאין מה לעשות בה. אבל מעט מאוד אנשים באמת יודעים כמה יש לצפת להציע. כן, יש בה הרבה יותר מפסטיבל כלייזמרים שנתי.

1.  סיור טעימות בסמטאות צפת – לא בא לכם לתכנן לבד סיור, ולחפש מקומות מעניינים בעיר שלא ביקרתם בה לפחות 20 שנה? אין בעיה. בצפת, כמו בערים רבות אחרות בישראל יש שלל פינות חמד נסתרות, שרק מורי דרך מקומיים יכולים להראות לכם. יש לא מעט סיורים בהם תוכלו ליהנות הן מההיסטוריה של העיר, והן מטעימות בכמה מהפנינות הקולינריות של העיר. כולנו מכירים את גבינת המאירי שמקורה מצפת, אבל לעיר הזו יש עוד לא מעט דברים טעימים להציע.
2. סיור ביקב – הידעתם כי ממש מתחת לאף שלנו, באחת הסמטאות של העיר העתיקה בצפת שוכן לו יקב אבוהב? זהו יקב בוטיק אשר נוסד בשנת 2009, והמייצר המייצר כ- 30,000 בקבוקים של יין איכותי בשנה אשר משווקים בארץ אך בעיקר מיוצאים לחו"ל.
חנות היקב ומציעה למבקרים טעימות יין בשילוב גבינות מקומיות. היים האיכותי, בשילוב גבינות מקומיות בשילוב נוף מדהים של צפת, הופכים את הביקור במקום לחוויה מיוחדת במינה. אפשר לבחור בין שתי אפשרויות:
טעימות יין – 3 סוגי יינות – 60 ש"ח לאדם
טעימות יין וגבינות – 120 ש"ח

3. אוכל טוב ומסעדות מיוחדות – אם אתם מחפשים מקום מיוחד לארוחת ערב בזמן החופשה שלכם, אתם פשוט חייבים לבקר ב"חוות בת היער". המסעדה ממקומת במרומי יער ביריה, בכניסה לצפת. במקום ישנה לא רק מסעדה, אלא גם חוות סוסים, מתחם אירועים ואף פינת חי קטנה עם ארנבים. מה שמייחד את המסעדה היא הרגשת "המערב הפרוע" השורה במקום. המתחם המרכזי של המסעדה מעוטר בלוחות עץ וצופה על יער ביריה, ואם אתם מוכנים לשלם מעט יותר על החוויה, אנו ממליצים לכם על ארוחה משפחתית בכרכרה אמיתית כמו במערב הפרוע. כן, כן כרכרה ממשית, המתאימה למשפחה עד 6 איש, בה תוכלו ליהנות מארוחה פרטית.

לצפת יש לא מעט מה להציע בנוסף להיותה ממוקמת בקרבת מסלולי טיולים רבים, החל מיער ביריה, הר מירון ועוד. נצלו את הקרבה על העיר למתחם דרך העץ ובקרו בין סמטאות העיר העתיקה. – רק 30 דקות נסיעה משדמות דבורה ומהחאן שלנו