מה אעשה בחורף בקמפינג?

קמפינג מתאפיין אצל רבים מאיתנו עם עונת הקיץ. קמפינג משפחתי, זו תשובה לשאלה "מה יש עוד לעשות עם הילדים באוגוסט?" במשפחות ישראליות רבות. אבל גם בעונת החורף יש לא מעט סופי שבוע בהם ניתן להנות משמש כיפית וטמפרטורות נוחות, אז למה לא לצאת לקמפינג?


נכון שקמפינג בעונת הגשמים הוא חוויה לאוהבי טיולים של "הרגע האחרון", אבל אם אתם לא מפחדים מהחלטות ספונטניות, פשוט בדקו את מזג האוויר, ואם צפוי סוף שבוע חמים ונעים, חפשו חאן מומלץ בצפון, והעמיסו את כל המשפחה לרכב.

חאן מומלץ בצפון לקמפינג חורף

נכון שזה לא באמת כל כל פשוט, ויש לארגן לא מעט ציוד, שיאפשר שינה נוחה וחמימה באוהל בחורף, יש להצטייד במזרנים, שמיכות חמות או שקי שינה, כי הטמפרטורות בצפון העונת החורף יורדות מאוד, לעומת הטמפרטורה בצהרי היום. בגדים טרמיים לכל המשפחה לשעות הערב, הם פריט חובה בלינת שטח בחורף, אז אם אתם לא הספקתם להנות מקמפינג בקיץ, ומעוניינים לצאת לקמפינג בינואר, תרכשו את כל הציוד הדרוש מבעוד מועד.

 

האתגר השני במציאת קמפינג מומלץ בצפון הארץ בעונת החורף, הוא שלא מומלץ להזמין מקום מראש, כמו שמפחות רבות עושות בחודשי הקיץ, כי לא ניתן לבטל בקלות הזמנת מקום בקמפינג. ולכן טווח הזמן בין חיפוש מקום לינה מתאים, ועד לקבלת החלטה על הזמנת מקום מצטמצם לכמה שעות בלבד. אבל אל דאגה, רב הישראלים, אשר אוהבים אתר קמפינג זה או אחר, חוזרים אליו שוב ושוב, כך שגם מחקר שלכם, בתנאי שמצאתם אתר קמפינג איכותי, ישמש אתכם לא רק לפעם אחת.

אם יש לכם חברים שאוהבים טיולי טבע, העזרו בהם ואל תתביישו לשאול המלצות על קמפינג או חאן מומלץ בצפון, בו הם בילו עם משפחתם. נכון שלא תמיד הטעם שלהם יקלע גם לצרכים שלכם, אבל זה בהחלט התחלה טובה. מכיוון הדרישה שלהם מקמפינג יכולה להיות שונה ממה שחשוב לכם, אל תתביישו לשאול שאלות בתחומים שחשובים לכם, החל מנקיון המקלחות ועד לרמת פינת המנגל.

 

לסיכום, למרות שקמפינג חורף יכול להיות יותר מאתגר, הוא יכול להיות גם מהנה יותר, במיוחד כי מתחמי האירוח והאטרקציות הרבה פחות צפופים מאשר בעונת הקיץ.