חנוכה עם הילדים - לא רק פסטיגל

חנוכה מתקרב אלינו בצעדי ענק, בעוד כשבוע נדליק נר חנוכה ראשון. להורים רבים חנוכה מהווה אתגר מסוג אחר – איך לבדר את הילדים שבוע שלם מבלי לשבור את הכיס ומבלי לחשוף אותם לתוכן לא איכותי.

מופעי חנוכה:

אצל רבים מאיתנו, חג החנוכה מתקשר עם הפסטיגל. לאורך השנים ילדי ישראל גדלו על פסטיגל בו הופיעו רב כוכבי הילדים בישראל. אך בשנים האחרונות מופעי חנוכה קצת איבדו מערכם, הפכו למאוד מסחריים, וסביבם התפתחה תעשיה שלמה של מרצ'נדייז, מזון ומוצרים נלווים. הורים רבים מוצאים את עצמם משלמים על מופע חנוכה של הילדים מאות שקלים, וזאת למרות שאת רוב כרטיסי המופע אפשר למצוא בהנחות במועדוני לקוחות , מבצעי רשתות השיווק וכרטיסי האשראי.
אם יש לכם ילדים בגילאים שונים עם טווח רחב, העניין במופעי חנוכה הופך ליותר מסובך. מופעי חנוכה מסוימים לא מתאימים מבחינת תוכן לילדים קטנים, הם פשוט לא יבינו את המסר מאחורי המופע. אילו המתבגרים שלכם יעדיפו מופעים בהם משתתפים כוכבי נוער וכוכבי רשת שונים כמו נועה קירל ועידן אינדגיים. כך אתם תמצאו את עצמכם מתרוצצים בין מופעים שונים כל החג.

פסטיבל הצגות ילדים:

כל חנוכה, תיאטרון אורנה פורת מציע לילדי ישראל פסטיבל הצגות ילדים באולמות שונים ברחבי תל אביב. ההצגות מותאמות לגילאי הצופים החל מהצגות לפעוטות ועד להצגות לגילאי 12 – 18. כאן לא תמצאו שמות מפורסמים או כוכבי ריאליטי, אבל תוכן איכותי מובטח!

טיול משפחתי לצפון:

טיול משפחות ולינה בגליל התחתוןאם מזג האוויר מאפשר זאת, נצלו את חופשת החנוכה לטיול משפחתי לצפון. אם אתם לא בטוחים שחאן מומלץ בצפון הוא האפשרות המועדפת עליכם, יש שלל מקומות לינה אחרים בגליל התחתון שמציעים גם בידור חינם לילדים. בפארק "דרך העץ" מכינים סדנאות של בניית צעצועי עץ בחג החנוכה, בנוסף תוכלו ליהנות מכניסה חינם לפארק דרך העץ, הכולל שלל פעילויות לילדים (למשפחות הלנות במקום) יש גם שפע מסלולי טיול מסביב, אם תחליטו שהילדים כבר גדולים לפעילות של הפארק.

המלצה שלנו לבחור במקום שמציע לא רק לינה, אלא משלב בתוכו גם פעילויות מגוונות לכל המשפחה, כך שגם אם יום אחד יהיה גשום, תוכלו ליהנות מהפעילות בתוך המתחם.

חג חנוכה שמח!
מצוות דרך העץ