קמפינג במרחק נגיעה מהמים - בעד ונגד

החלטתם לצאת עם המשפחה לקמפינג אחרי החגים? רעיון מצוין! תקופה זו לא עמוסה מדי במטיילים, ואפילו בקמפינג משפחות הכי פופולרי בצפון ניתן למצוא מקומות לינה. מזג אוויר נוח במהלך היום, ולא קר מדי במהלך הלילה, מה שעושה את התקופה לנוחה במיוחד ללינת שטח.

אוהל בקמפינג

כולנו מסכימים שזו התקופה הטובה ביותר ללינה בחאן מומלץ בצפון, שחלקם נמצאים ממש על חוף הכנרת או על שפת הנחלים, אך האם לינה על שפת הנחל או על שפת הכנרת היא האופציה המתאימה ביותר למשפחה שלכם?

אובכן, יש כמה יתרונות ברורים לקרבה למים, במיוחד עבור משפחות המעוניינות לבלות את רב היום בקמפינג. המים מהווים אטרקציה כשלעצמה, ומה יכול להיות יותר כיפי עבור הילדים מאשר להשתכשך במים כמה שעות טובות, מבלי לבלות שעה שלמה באוטו בדרך לטיול מים במג'רסה או אתר אחר באזור.

אך יש לקמפינג בקרבת מים גם כמה חסרונות:
1. יתושים – בקרבת מים תמיד יש שפע של יתושים, ו"סנו די" הופך מהר מאוד לחברתכם הטוב ביותר. אם שכחתם לסגור את הרשת האוהל, הלילה יהיה מציק במיוחד.

  1. בטיחות – אם אתם מגיעים בקמפינג עם פעוטות, הקרבה למים מצריכה מכם כהורים, השגחה צמודה ומוגברת 24 שעות ביממה. למרות שבנחלים רבים אין באמת זרימה בחודשי הקיץ והסתו, עדיין חשוב מאוד להשגיח על השובב / שובבה שלכם בשבע עיניים בקרבת מים.
  2. עלות – אתרי קמפינג וחדרי מטיילים במתחמי אירוח בקרבת מעיינות ונחלים, יהיו יקרים יותר מאתרי קמפינג אחרים בכל עונה. אפילו בעונות הפחות פופולריות, המקומות הללו לא יהיו שוממים, כי ישראלים רבים כבר הבינו כי נופש בתקופות הפחות עמוסות הוא כדאי הרבה יותר.

 

אם בכל זאת החלטתם לנסות קמפינג שנמצא בקרבת נחל או מעיין, אנו ממליצים לכם לערך מראש, הן מבחינה טכנית של בדיקת שלמות רשתות היתושים באוהל ורכישת תכשירים שונים שיעזרו לכם להתגבר על בעיית היתושים במהלך הערב והלילה בעיקר. הכנה נוספת שעליכם לעשות היא שיחת הכנה עם כל בני המשפחה, על לוח זמנים של החופשה שלכם – כמה זמן ובאיזה שעות אתם מתכוונים לבלות בקמפינג, ומתי לצאת לטיולים באזור. ופרט אחרון, אך חשוב לא פחות, העבירו לילדים "הרצאה" של בטיחות בקרבת המים, על מנת שיהיו מודעים לסכנה בקרבה למים.