איך בוחרים אוהל משפחתי

כיום שוק הטיולים פורה מתמיד. הקורונה ריתקה את רובינו לארץ, ולכן משפחות רבות מעדיפות קמפינג בחאן בצפון, על פני טיסה לחול, שמלווה בבידודים ובדיקות.
אך אם אתם לא אנשי קמפינג, וזה לינת שטח ראשונה שלכם, אתם ככל הנראה זקוקים לקצת עזרה בבחירה נכונה של אוהל משפחתי – על מה לשים לב, מה חשוב ומה פחות וכו'.

משפחה בקמפינג בצפון

1. גודל האוהל:
אם אתם יוצאים לקמפינג עם הילדים, אל תתפתו לרכוש אוהל ל-4, אוהל ל-4 לא ישאיר לכם יותר מדי מרחב תנועה, ובלילה כל אחד רוצה קצת מרחב פרטי. לכו על אוהל של 6-8 איש. במקרה כזה אתם מקבלים אוהל יקר יותר, אבל האוהל הנ"ל הינו ברמה גבוהה הרבה יותר, ועם מרחב רב יותר.

2. שדרוגים:
בין אם תבחרו באוהל של אאוטדור, קולומביה, קולמן ועוד, תגלו כי כל חברה מנסה להוסיף לאוהלים שלה תכונות שאין לחברות האחרות, כגון:
צלון – מורכב בקדמת האוהל ונותן עוד צל. מתאים לעיקר לאלה שבאים להנות מאתר הקמפינג ואוהבים ישיבה אל תוך הלילה בחיק הטבע. אך אם אתם מתכוננים בעיקר לטייל, והאוהל ישמש אתכם לשינה, אין לצלון יותר מדי יתרונות עבורכם.
מחצה – כמה חברות מציעות אוהלים ל-8 שמגיעות עם מחיצה להפרדת האוהל, על מנת לתת יותר פרטיות והפרדה בין הורים לילדים וכו'. שדרוג נחמד, אבל לא מתאים לכל משפחה. אם אתם בכל זאת חושבים שתשתמשו באופציה הזו, חפשו אוהל עם מחיצה מובנית, אחרת פריט זה הולך לאיבוד תוך חודש חודשיים.

גג רשת – אפשרות מצוינת אם אתם אוהבים לראות כוכבים בלילה, ומחפשים יותר אוורור. אך בבוקר אם הנחתם את האוהל בקרבת עץ, על מנת ליהנות מהצל מעט, אתם עלולים להתעורר מטיפות טל הנופלות עליכם דרך תקרת הרשת.
מספר פתחים: בחלק מהאוהלים המיועדים ל-6-8 אנשים קיימים מספר פתחי כניסה. בין אם האוהל מגיע עם מחיצה ולכל חלק יש פתח נפרד, ובין אם מדובר באוהל שיש לו 2 פתחי כניסה מכיוונים שונים. חשבו מה יכול להיות שימושי למשפחה שלכם, ובחרו לפי הצרכים שלכם.

3. גובה האוהל וקיפולו:
אוהלים משפחתיים הם די גבוהים, וניתן למצוא אוהלים הציעים גובה של 190-210 ס"מ. אם אתם גבוהים, תתעניינו אצל המוכר לגבי גובה האוהל. חשוב מאוד להתעניין בגודל האוהל בצורה מקופלת. לרובנו חשוב שהאוהל יכנס לתא המטען של האוטו, על מנת שנוכל לחסוך לעצמנו את חיבור הציוד לגג הרכב. אל תתביישו, חנו ליד חנות ציוד קמפינג ובקשו מהמוכר לנסות ולהכניס את האוהל לתא המטען.

מקווים לעזרנו לכם,
צוות דרך העץ – חאן מומלץ בצפון