דברים שחשוב לבדוק לפני הקמפינג

כמו בכל דבר, גם יציאה לקמפינג משפחתי מגיעה עם הערכות ושיעורי בית שעליכם לעשות מבעוד מועד. בין אם אתם אנשי שטח מנוסים, ובמיוחד עם זו היציאה הראשונה שלכם לשטח מזה שנים רבות. אנחנו מאוד ממליצים לבדוק את הדברים הבאים לפני שאתם יוצאים לשטח.

התאמת ציוד:

חאן בצפוןתתאימו את הציוד שאתם רוכשים ומביאים לקמפינג לצרכים של המשפחה שלכם ולמקום לינה אותו בחרתם. דהיינו, עשו שיעורי בית וחשבו האם האוהל שיש לכם מימי הרווקות, עדיין מתאים לכם כמשפחה, או שהלינה בו תהיה לא נוחה לא לכם ולא לילדים. מצד שני האם יש צורך להשקיע באוהל עמיד למים, אם אנחנו יוצאים לקמפינג פעם בשנה באוגוסט? במקרה מומלץ דווקא להשקיע באוהל עם פתחי אוורור רבים.

האם אתם הולכים לבשל את האוכל שלכם בקמפינג או שתעדיפו לאכול במסעדה בדרך לחאן מומלץ בצפון אותו בחרתם ללינה? האם אתם אנשי מנגל או מעדיפים משהו קטן על גזיה? האם מקום הלינה שלכם בכלל מאפשר הדלקת אש או מנגל? התשובות לכל השאלות האלה ישפיעו על הציוד אותו תצטרכו לארוז ללינת השטח שלכם.

בדיקת ציוד ביתית:

חשבתם עם בני הבית לגבי הציוד לו אתם באמת זקוקים, בדקו את הציוד לפני שאתם יוצאים לשטח. זו יכולה להיות פעילות מהנה לילדים וגם תרגול בפתיחת האוהל עבורכם. אתם לא רוצים להגיע לשטח לקראת הערב ולגלות שאתם לא יודעים איך פותחים את האוהל או שחסר איזשהו חלק, ובלעדיו אתם לא יכולים לפתוח ולמקם אותו.
אם החלטתם שאתם מביאים אתכם גזיה, בדקו שהיא עובדת ושבלון הגז שלכם לא ריק.

בדיקת תחזית מזג האוויר:

חשוב מאוד לבדוק את עוצמת הרוח ביום הלינה שלכם בשטח, וכן את מידות החום ואפשרות לגשם. אם צפויות רוחות חזקות, אל תשכחו לקבע את האוהל עם יתדות מבעוד מאוד. אם אתם יוצאים לקמפינג בעונה שבה יוכל להפתיע אתכם הגשם הראשון, מומלץ לשים מראש את כיסוי הגשם על האוהל. רב האוהלים כיום עשויים מבדים עמידים לגשם ומגיעים עם כיסוי גשם להגנה נוספת.

אתם תמיד יכולים להפוך את בדיקת שלושת הפרטים שציינו מעלה, לפעילות משפחתית כיפית, כאשר כל אחד מבני המשפחה יקבל תפקיד, עליו הוא יהיה אחראי גם במהלך הקמפינג.